Faktura xls

Istnieje bardzo wiele metod fakturowania. Najbardziej prymitywne z nich wykorzystują jeszcze antyczne bloczki, na których mozolnie wypisuje się długopisem poszczególne pozycje, zlicza się w głowie lub na kalkulatorze pozycje liczbowe i następnie daje się tak wypisany dokument klientowi. Powolne i niezbyt ładne.Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z profesjonalnych aplikacji do fakturowania ale wiele osób wciąż pozostaje jeszcze przy półśrodkach.

Jednym z nich jest arkusz kalkulacyjny firmy Microsoft – Excel. Z jego pomocą może być tworzona faktura xls. Nie jest to całkowicie złe rozwiązanie gdyż program ten pozwala na przyspieszenie wystawiania dokumentu, daje możliwość korzystania w ograniczonym zakresie z baz danych oraz może co nieco za nas policzyć ale wciąż nie mamy takiej funkcjonalności, jak to jest w przypadku typowych aplikacji fakturujących.

Problem jest również z wysyłaniem powstałych w ten sposób dokumentów drogą elektroniczną. Żeby je otworzyć i wydrukować trzeba posiadać program Excel, który tani nie jest i w dodatku ważne jest by była to w miarę zbliżona lub ta sama wersja bo inaczej wygląd dokumentu może poważnie ucierpieć i nie będzie to strata wyłącznie stylistyczna ale także stracimy na czytelności.

Dodaj komentarz