Faktura naszą wizytówką

Coraz więcej aplikacji do wystawiania faktur posiada funkcję, o której wydaje się zapominać bardzo wielu przedsiębiorców. Mowa tu o personalizacji wyglądu wydruków czyli o przystosowaniu szablonu faktury tak by identyfikował on łatwo firmę. Specjaliści od marketingu zawsze wracają uwagę na identyfikację klienta z symbolami firmy bardziej niż nawet z jej nazwą czy osobami w niej pracującymi. Dlaczego więc firma miałaby rezygnować z umieszczania swojego logo na wystawianych klientom fakturach?

Nie ma ku temu żadnego powodu zwłaszcza, że większość nowoczesnych aplikacji pozwala na samodzielne i bardzo proste modyfikowanie szablonów. Skończyły się już raczej czasy kiedy trzeba było kontaktować się z producentem programu by móc personalizować druki. Możliwości edycji są stosunkowo szerokie – zawierają między innymi narzędzia do tworzenia znaków wodnych – a najlepsze aplikacje pozwalają także przetwarzać grafikę w programach zewnętrznych i importować je potem w formie gotowych sekcji.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest stworzenie całkowicie samodzielnie całej formy graficznej faktury a następnie tylko naniesienie na nią odpowiednich pól tekstowych wymaganych by dokument był ważny. Jest to jednak już dość skomplikowana operacja, rzadko możliwa do wykonania z poziomu programu do fakturowania i w dodatku grożąca możliwością stworzenia dokumentu na tyle przedobrzonego, że nieczytelnego.

Dodaj komentarz