Faktura na rok 2015

Zmiany prawa w naszym kraju następują bardzo często. Zbyt często, jeśli spytać przedsiębiorców. Niestety bezpośredniego wpływu na częstotliwość wprowadzania poprawek a nawet rewolucyjnych zmian do kodeksu raczej nie mamy i po prostu musimy dostosować się do zmieniających się regulacji. W przypadku prawa podatkowego jest zwykle najgorzej – politycy uwielbiają kombinować w tym zakresie przedstawiając swoje często bezcelowe przetasowania w kodeksach jako dążenie do sprawiedliwości dziejowej czy lepszej redystrybucji.

Nie nam jednak zajmować się genezą stanowionego prawa – psim obowiązkiem przedsiębiorcy jest jego przestrzeganie. Nie jest to czasami łatwe lecz urząd skarbowy nie będzie chciał słuchać tłumaczeń.

Jeśli chodzi o faktury to nie jesteśmy na aż tak zlej pozycji. Bardzo wiele programów do fakturowania, w tym zdecydowana większość aplikacji produkowanych przez znane na rynku przedsiębiorstwa, jest na bieżąco ze wszystkimi zmianami prawa mającymi wpływ na kształt faktur.

Jeśli mielibyśmy postawić sobie pytanie o to jaki program do fakturowania wybrać na 2015 rok to właściwie jego odpowiedź nie różniłaby się od ogólnej odpowiedzi na to, który program jest dla nas najlepszy. Po uwagę trzeba by tylko dodatkowo wziąć pod uwagę regularność i rzetelność aktualizacji silnika programu. Częste i kompleksowe uaktualnienia dają nam bowiem pewność, że ani przez moment nie będziemy wystawiać błędnych dokumentów. Jednym słowem: jaki program na 2015 rok wybrać? Często uaktualniany.

Dodaj komentarz