Faktura korekta wzór

Mylić się jest rzeczą ludzką. W praktyce biznesowej do pomyłek typowo wynikających z błędów przy na przykład wpisywaniu nazwy przedsiębiorstwa dochodzą jeszcze takie, które są zawinione przez nieporozumienia albo wynikają ze zmian, które trzeba w fakturach wprowadzać bo warunki umowy zostały zmienione na skutek zmiany sytuacji faktycznej. Mówiąc krótko: faktury trzeba często korygować.

Niestety faktura to dokument i nie można po nim ani po prostu pomazać ani tym bardziej wyrzucić jej do śmieci i wystawić na jej miejsce nowej. Trzeba dokonać jej korekty poprzez wystawienie przewidzianej w ustawie specjalnej faktury korygującej. Efektem tego jest zasypywanie wyszukiwarek internetowych przez przedsiębiorców frazą: „faktura korekta wzór”. Jak wszyscy dobrze wiemy, wyszukiwanie w Internecie wzorów dokumentów to nie jest najlepszy pomysł.

Zbyt szybko się one zmieniają a w ogóle nie mamy pewności czy osoba, która udostępniła wzór faktury zrobiła to w sposób prawidłowy. Zdecydowanie zalecanym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w dobry program do fakturowania lub jeszcze lepiej – korzystanie z programów do fakturowania takich jak Mega Tech, w którym mamy absolutną pewność, że wzory są poprawne i aktualne.

Dodaj komentarz