Faktura korekta druk

Korygowanie faktur to czynność, którą wykonuje się w firmach bardzo często. Znacznie częściej niż mogłoby się wydawać to komuś kto albo w ogóle nie prowadzi działalności gospodarczej albo charakter jego biznesu nie daje mu prawa do wystawiania faktur VAT. Korygowanie jest naturalną czynnością, elementem codzienności, który zdarza się z powodu zwykłych, drobnych pomyłek albo po prostu zmian w umowie z klientem dokonanych już po przygotowaniu dla niego faktury.

Faktura nie może być po prostu wyrzucona i zastąpiona nową – jest to przecież dokument. Dlatego też potrzebna jest faktura korekta druk. Za pomocą faktury korekty wprowadza się odpowiednie zmiany do transakcji. Od poziomu zorganizowania fakturowania w naszej firmie zależeć będzie czy taki proces będzie pracochłonny czy nie.

Mając odpowiedni program do fakturowania lub korzystając z dobrego narzędzia online, będziemy mogli po prostu odwołać się do korygowanej faktury, wprowadzić na niej odpowiednie zmiany a program sam wydrukuje odpowiednią fakturę korygującą. W przeciwnym wypadku czekać nas będzie konieczność wystawienia po prostu nowej faktury i to nie od tak, tylko w odniesieniu do faktury korygowanej, którą i tak trzeba będzie znaleźć w archiwum.

Dodaj komentarz