Coraz większy rynek programów do fakturowania

Wszystkie osoby żywotnie zainteresowane rynkiem programów do fakturowania zauważają, że bardzo intensywnie się on rozszerza. Coraz więcej firm wchodzi na niego ze swoimi ofertami. Dzieje się tak dlatego gdyż coraz więcej mamy informatyków, także takich po uczelniach ekonomicznych, a programy do fakturowania wbrew pozorom nie są specjalnie skomplikowane ani od strony technicznej ani od strony prawnej. Coraz więcej osób potrafiących je tworzyć nie może nie przekładać się na wzrost podaży.

Znikają za to powoli aplikacje tworzone przez osoby prywatne. Stanowiły one jeszcze przed kilkoma laty większość rynku. Ich jakość, a zwłaszcza aktualność, pozostawiała zawsze wiele do życzenia gdyż ich darmowy charakter nie zachęcał twórców do rzetelnych aktualizacji. Wciąż popularne dzisiaj na rynku darmowe aplikacje są najczęściej okrojonymi wersjami programów komercyjnych, które mają przyzwyczaić nas do siebie i spowodować, że kiedy będziemy potrzebowali aplikacji z większymi możliwościami, wybierzemy produkt firmy zapewniającej nam do tej pory darmowy program do fakturowania. Nie trzeba się martwić o ich aktualność gdyż wszystkie zmiany „dziedziczą” od aplikacji podstawowych.

Rynek rozszerza się nie tylko ilościowo ale i jakościowo. Zastosowanie tu ma bardzo modny ostatnimi czasy termin „pracy w chmurze”. Odnosi się on do aplikacji, których nie instalujemy na swoich komputerach lecz korzystamy z nich za pomocą przeglądarki internetowej łącząc się z serwerem producenta oprogramowania. Okno programu zastępuje okienko naszej ulubionej przeglądarki. W tym wypadku koszty zakupu programu nie istnieją i płacimy tylko miesięczny abonament. Jest to bardzo korzystne gdyż w każdej chwili możemy zrezygnować z jednej aplikacji na rzecz innej nie tracąc pieniędzy.

Dodaj komentarz